Album

Reel Big Fish – Life Sucks…Let’s Dance!

Po 6-letniej przerwie jeden z najlepszych amerykańskich zespołów ska-punkowych powraca z nowym albumem. Wczoraj miał premierę ósmy longplay Reel Big Fish "Life Sucks...Let's Dance!".

Kontynuuj czytanie ▾

Na płycie znajduje się 14 piosenek, w tym dwa covery The Forces of Evil, istniejącego w latach 2001-2005 zespołu założonego przez lidera i jedynego członka oryginalnego składu Reel Big Fish Aarona Barretta. Oprócz Baretta w skład The Forces of Evil wchodzili także muzycy grający w Jeffries Fan Club, Lone Raspberry i The Scholars.

Prace nad „Life Sucks…Let’s Dance!” zaczęły się na początku 2018 r. w dopiero co powstałym studiu Pot of Gold należącym do przyjaciela zespołu Davida Irisha. Irish nagrał album, zrobił mastering i miks (wspólnie z frontmanem Reel Big Fish). Barett, już bez niczyjej pomocy, zajął się produkcją całości, napisał także wszystkie piosenki.

Jak powiedział: „nagrywanie albumu w tym składzie było naprawdę zabawne, wszyscy dogadujemy się naprawdę dobrze”. Dodaje, że w Pot of Gold Studio była „naprawdę dobra energia i dobre wibracje (…) więc mogliśmy przypadkowo zrobić pozytywną, szczęśliwą płytę zamiast wkurzonej, nienawistnej płyty”, ale spokojnie – będą także , jak zwykle, sarkastyczne, zabawne teksty, a także kilka soczystych piosenek o miłości.

„Life Sucks…Let’s Dance!” promują dwa teledyski: opublikowany w październiku „You Can’t Have All of Me” i mający premierę razem z płytą klip do piosenki „Ska Show”.

Lista utworów:

1. Life Sucks, Let’s Dance
2. Pissed Off
3. You Can’t Have All of Me
4. In Love Again
5. Tongue Tied and Tipsy Too
6. Bleached Thang, Baby
7. Another Beer Song
8. Bob Marley‘s Toe
9. Ska Show (The Forces of Evil Cover)
10. The Good Old Days (The Forces of Evil Cover)
11. G.D. Beautiful Day
12. I Should Know By Now
13. I’d Rather Get It Wrong
14. Walter’s Highlife

Płyta ukazała się nakładem Rock Ridge Music, niezależnej wytwórni z Nashville. Jej nakładem zostały wydane wcześniej m.in. „Our Live Album Is Better Than Your Live Album ‎” z 2006 r., „Fame, Fortune And Fornication” z 2009 r. i „Candy Coated Fury” z 2012 r.

Nowy album Aaron Barrett i spółki jest dostępny na CD oraz w największych serwisach streamingowych.

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *