Nagrania

Tatsuyuki Hiyamuta (współzałożyciel TSPO) wraz z Dad Mom God wydał drugą płytę

Tatsuyuki Hiyamuta to jeden z założycieli Tokyo Ska Paradise Orchestra, grał w nim na saksofonie altowym oraz gitarze, był także naczelnym showmanem zespołu. W 1996 r. uległ w Tajlandii wypadkowi motocyklowemu. Efektem wypadku była kontuzja prawej stopy. Przeszedł liczne operacje, jednak rehabilitację utrudniały częste trasy koncertowe.

Kontynuuj czytanie ▾

W 2008 r., kilka miesięcy po wydaniu płyty „Future Perfect”, Tatsuyuki Hiyamuta postanowił oficjalnie opuścić zespół i skoncentrować się na leczeniu.

W 2010 r. płytą „Poems Like The Gun“ zadebiutował Dad Mom God – nowy zespół Hiyamuty. Pod koniec ubiegłego miesiąca ukazał się ich drugi album, zatytułowany „Isn’t it DMG?”. Na płycie znajduje się 11 utworów, w których – podobnie jak na debiucie – ska łączone jest z jazzem, rockabilly, surf czy muzyką elektroniczną, a to jeszcze nie wszystkie składniki tej mieszanki. Tym razem jest tylko 1 cover TSPO, poprzednio było ich aż 5.

W skład Dad Mom God, oprócz Hiyamuty, wchodzą także członkowie kilku innych japońskich zespołów (rockowych i jazzowych), m.in. Radio Caroline, Ego-Wrappin' czy Soil & „Pimp” Sessions.

www.2010taboo.com

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *