Nagrania

The Ska Vengers, czyli ska z Indii

Po zespołach z Nowej Zelandii i Tajlandii, czas na kolejny kraj, który do tej pory nie zaznaczył się jakoś specjalnie na ska-mapie. Mowa o Indiach. Kilka miesięcy temu zainteresowanie wielu mediów - od Wielkiej Brytanii i Francji po Chiny i Malezję - wzbudził pochodzący z New Delhi zespół The Ska Vengers. Wszystko za sprawą koncertu w Tihar Jail (kilka zdjęć można obejrzeć tutaj), największym kompleksie więzień w Azji Południowej. Koncert ten miał na celu zebranie pieniędzy na instrumenty dla osadzonych, z którymi klawiszowiec zespołu prowadzi zajęcia muzyczne.

Kontynuuj czytanie ▾

The Ska Vengers założyli w 2009 r. urodzony w Wielkiej Brytanii klawiszowiec Stefan Kaye (który w 2006 r. przeniósł się do Indii), gitarzysta Raghav Dang i perkusista Nikhil Vasudevan. Początkowo grali tylko covery Lee „Scratch” Perry’ego i Desmonda Dekkera. Z czasem do składu dołączyło dwoje wokalistów, prezenterka telewizyjna, aktorka i nauczycielka jogi Samara Chopra i Delhi Sultanate (aka Taru Dalmia), oraz basista Tony Guinard, saksofonistka Rie Ona i puzonista Yohei Sato. Wraz z nowymi muzykami zmieniła się także muzyka, obecnie The Ska Vengers gra muzykę będącą mieszanką ska z elementami dubu, punka, jazzu i rapu.

Wszyscy członkowie zespołu mają doświadczenie wyniesione z innych projektach, np. wokalista Delhi Sultanate jest także członkiem BASSFoundation i Word Sound Power, Nikhil, Stefan i Tony grają w The Jass B’stards oraz w Emperor Minge (gdzie śpiewa także Samara Chopra).

22 grudnia premierę będzie miał debiutancki album The Ska Vengers zatytułowany po prostu „The Ska Vengers”.

Utwory:
1. (Why Don’t You) Do Right
2. The Boy Who Radiates That Charm
3. Vampire
4. Gunshot
5. Rough and Mean
6. I Put a Spell on You
7. Bam Intifada
8. Mr Big Stuff
9. My Conversations
10. Rudeboy Skank
11. Ska Vengers Badda

Album zmiksował Miti Adhikari (pracował przy produkcji płyt m.in. Radiohead, Coldplay i Foo Fighters), laureat tegorocznej nagrody JD Rock dla najlepszego indyjskiego producenta.

Jako ciekawostkę można dodać, że intro jednego z utworów to fragment suity „Peer Gynt” Edvarda Griega w wykonaniu orkiestry Deutsches Opernhaus w Berlinie-Charlottenburgu.

Na koncercie premierowym, do sekcji dętej The Ska Vengers oficjalnie dołączy Shirīsh Malhotra grający na saksofonie barytonowym.

Trzy nagrania z koncertu w Tihar Jail:

www.facebook.com/skavengers
www.reverbnation.com/theskavengers

KategorieMuzyka Nagrania

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *