Album

Specjalny album z okazji trzydziestolecia debiutu Tokyo Ska Paradise Orchestra

"Skapara tōjō", pierwsza długogrająca płyta TSPO, ukazała się w 1990 roku nakładem Epic Records. Trafił na nią jeden z najwcześniejszych hitów zespołu, "Monster Rock". A z okazji jubileuszu Japończycy przygotowali dla fanów specjalne wydawnictwo.

Kontynuuj czytanie ▾
Cover of Tokyo Ska Paradise Orchestra album Tokyo Ska Treasures

W zeszłym roku zespół Tokyo Ska Paradise Orchestra hucznie obchodził swoje 30. urodziny. Jubileuszową trasę koncertową mieli skończyć specjalnymi koncertami w marcu, ale te zostały odwołane z powodu pandemii koronawirusa.

Całe szczęście, Japończycy przygotowali też namacalne pamiątki z okazji przypadającego w tym roku trzydziestolecia swojej debiutanckiej płyty, „Skapara tōjō” .

Tokyo Ska Treasures – Best Of Tokyo Ska Paradise Orchestra

Kolejna składanka największych hitów zespołu, „Tokyo Ska Treasures”, ukaże się 18 marca. Będzie dostępna w kilku różnych wydaniach, a wszystkie będą zawierać płyty z muzyką i z filmem:

  • 3 CD – podstawowa część muzyczna, która na dwóch pierwszych płytach składa się z wybranych piosenek z lat 2001-2020, a na trzeciej – z wybranych utworów instrumentalnych z lat 1998 – 2007;
  • 3 CD + 2 Blu-ray – podstawowa część muzyczna i 39 teledysków, 30-minutowe nagranie koncertowe i 50 minut materiału specjalnego;
  • 3 CD + DVD – podstawowa część muzyczna, nagranie koncertowe i 40 minut materiału specjalnego;
  • 4 CD + 2 Blu-ray (edycja fanowska) – podstawowa część muzyczna, płyta z remasterami piosenek, 39 teledysków, nagranie koncertowe i materiał specjalny przygotowany na potrzeby tego wydania, książeczkę ze zdjęciami i ponczo przeciwdeszczowe.

Tokyo Ska Paradise Orchestra (w skrócie Skapara) na przestrzeni lat zapraszali do wspólnych nagrań i koncertów różnych wokalistów i wokalistki. Nie inaczej jest przy okazji trzydziestolecia grupy. Nową piosenkę, „Good Morning – Blue Daisy”, która trafi też na urodzinową składankę, nagrała z nimi popowa wokalistka Aiko.

Poniżej możecie obejrzeć fragmenty nagrań filmowych, które trafią na płytę „Tokyo Ska Treasures”.

Fot.: okładka zestawu 3 CD „Tokyo Ska Treasures” / Otomo Katsuhiro

 

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *