Nagrania

Madness 30th Anniversary Tribute Album

Bardzo ciekawa premiera płytowa szykuje się na wiosnę 2009. Wielkimi krokami, prosto z Francji nadchodzi "Tribute to Madness", który jak dotąd nie doczekał się żadnego oficjalnego tytułu. Nie jest to co prawda pierwsza inicjatywa tego typu, jednak z całą pewnością jest kilka szczegółów, które czynią ją wyjątkową.

Kontynuuj czytanie ▾

Już sama okazja do powstania krążka, czyli 30-lecie wydania pierwszego singla, a później tego samego 1979 roku, pierwszego longplaya „One Step Beyond”, jest co najmniej niepowtarzalna. Odpowiedzialny za całość projektu jest 42-letni Francuz, wieloletni fan, by nie powiedzieć fanatyk Madnessów, Jean-Pierre Boutellier, mający jak się okazuje całkiem spore doświadczenie w branży muzycznej. To właśnie jemu zawdzięczamy składaki takie jak „Skappellation”, czy „Frenchy Ska Reggae Party 3”. Niektórym jego osoba może być również znana z rozmaitych projektów we francuskich mediach serwowanych pod szyldem „Skanews”, lub zina o tym samym tytule. Fakt, że jego brytyjscy idole udzielili mu pełnego błogosławieństwa przy najnowszym pomyśle z pewnością musiał być niezwykle motywujący.

Dobór zespołów, które pojawią się w ramach tej kompilacji nie należy raczej do najbardziej typowych. Otóż nagrania z propozycjami coverów/aranżacji madnessowych hitów nadsyłać można na adres labelu Big 8 Records lub francuskiego fan-clubu French-Mis, współinicjatora przedsięwzięcia do 19 stycznia. Do tej pory zatwierdzone zostały między innymi wersje nagrane przez takie znakomitości jak Dr Ring Ding, King Django, czy Rocksteady Freddy z NYSJE, tutaj pod pseudonimem Freddy Loco. Przewidziane są również nagrania Desorden Publico, The Moon Invaders, Backy Skank, czy święcącego ostatnio triumfy w UK Catch-It Kebabs. Pełna playlista poniżej.

Repertuar już zatwierdzony:
1) Nouvelle Vague : My Girl
2) Freddy Loco feat „Rock steady” Freddie of NYSJE : Return of the los Palmas 7
3) Nick Costello : Drip Fed Fred
4) JAG : You said
5) The Opuim Eaters : The Opium Eaters
6) Dr Ring Ding : Madness
7) Statuto : Un Fiore Nel Cemento (Johnny The Horse)
8) King Django : Nakht Shifl Ken Kayro (Night Boat To Cairo)
9) MOT : Sign Of The Times
10) Stef Tej Trio (aka Ejectés) : The Prince

Repertuar spodziewany/do rozważenia:
-Desorden Publico : It Must Be Love
-Boy In The Boat : Day On The Town
-Jah On Slide : Bed and Breakfast Man
-Blanca : Mrs Hutchinson
-Moon Invaders : Grey Day
-The Inflatables : One Better day
-MJ Hibbett & The Validators : House Of Fun
-Big 8 Allstars : One Step Beyond
-Cherry Boop and the Sound Makers : ?
-l’affaire Barthab : Baggy Trousers
-JNEB : In The City
-Nomas : Forever Young
-No Dread & Black Sifichi : Never Ask Twice
-Inspector: Our House
-Indeed : The Sun and The Rain
-Backy Skank : In The Rain
-Elastik : Magic Carpet
-Catch-It Kebabs : Shut Up
-Swagga : Embarrassment
-Patrice B : Uncle Sam

Nie ukrywam, że brak polskiego akcentu w tym zestawieniu jest może nie tyle zadziwiający, co godny ubolewania. Czasu co prawda już niewiele, ale jeszcze chwila została, więc może któryś z rodzimych zespołów odnajdzie w sobie siły twórcze i nagra przebój na miarę 30-lecia Suggsa i spółki.

Szczegóły dotyczące postępu prac jak i zasad nadsyłania utworów znaleźć można między innymi na oficjalnym facebooku Boutellier’a oraz stronie French-Mis.

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *