Festiwale

Mighty Sounds Festival V

Już po raz piąty w dniach 17.-19. lipca w Olší u Tábora w południowych Czechach odbędzie się największy ska-punkowy festiwal w Europie Środkowej. Mighty Sounds nie należy do imprez, w których programie dominują lokalne zespoły, co najwyżej okraszonym udziałem jednej czy dwóch zagranicznych gwiazd. MS stara się być festiwalem, gdzie najwyższej klasy zespoły z całego świata dostają dość miejsca dla zaprezentowania swojej twórczości, a czeskie kapele naprawdę muszą się postarać, by sprostać konkurencji. Na siedmiu scenach zaprezentuje się 150 zespołów, ok. 100 dj's, wielka ilość teatrów czy performerów.

Kontynuuj czytanie ▾


Od początku organizatorzy Mighty Sounds główny nacisk kładli na muzykę ska. Jednak nigdy nie był to jedyny kierunek w muzyce, który wypełniał program imprezy. Również w tym roku nie zabraknie punkrocka, hardcora, rock’n’rolla, reggae, dancehallu, rockabilly, soulu, ale i metalu czy hip hopu. Na trzech specjalnie dla nich przygotowanych scenach dj’e rozszerzą program o drum’n’bass, breakbeat, jungle itp.

Tradycyjnie festiwal będzie się odbywał na łąkach otaczających malutką wioskę Olszi. W roku ubiegłym teren festiwalowy został znacząco powiększony. Nie tylko samo miejsce przeznaczone na koncerty, ale dodano również drugi wielki parking i nowe pole namiotowe. Dla nikogo więc miejsca nie zabraknie.

Mighty Sounds nie jest festiwalem, na którym stawia się na modne zespoły tworzące współczesny mainstream, ale na kapele, które swoją klasą mogą z takim wyborem nie tylko konkurować, ale wielokrotnie go przewyższać. W tym roku wśród głównych wykonawców szczególnie można polecić combo jamajskich legend Rocksteady Explosion na czele z Davem Barkerem, Patem Kellym i Chrisem Ellisem, brytyjską punkrockową legendę Buzzcocks, kanadyjczyków z No Means No, szwedzkie rock’n’rollowe gwiazdy Backyard Babies czy amerykańską formację dirty reggae The Aggrolites. Wyspy brytyjskie, które zawsze na MS mają silnych przedstawicieli, będą reprezentować punkrokerzy z Deadline, z krainy serów i znakomitych zegarków przyjedzie trio rockabilly The Peacocks, z południa Europy zawitają ska-punkowi rebelianci Talco i ich hiszpańscy koledzy La Gossa Sorda. Nie zabraknie stałych bywalców koncertów w Czechach, New York-Ska Jazz Ensemble i słoweńskiego Elvis Jackson. Wydarzeniem imprezy, podobnie jak to miało miejsce swego czasu u nas w Ostródzie, może stać się występ DUB Incomporated z Francji.

Dla miłośników mniej tradycyjnych dźwięków organizatorzy zaprosili punkowy kabaret The World/Inferno Friendship Society czy amerykańskich psychobillowych matadorów Koffin Kats

Ze ska będzie można zobaczyć szwedzką legendę 2 Tone, Liberators, holenderskich mistrzów Mr. Review, Mark Foggo’s Skasters, włoskich The Offenders oraz wielu innych. Od ska odpoczynek przyniosą holenderska odpowiedź na Motörhead czyli Peter Pan Speedrock, pierwsza dama garażowego rock’n’rolla Texas Terri Bomb lub melodyjni Far From Finished

Scenę czeską i słowacką będą reprezentować tradycyjnie Polemic, Sto Zvířat, Fast Food Orchestra, Prague Ska Conspiracy, NVÚ, Totální Nasazení, Gangnails i wielu, wielu innych.

Bilety w cenie 680 CZK można kupować do 16 lipca w sieciach Ticketpro, Ticketstream i Ticketportal. Cena w dniu koncertu będzie wynosiła 750 CZK.

W Polsce bilety rozprowadza Eventim w cenie 32,20 EUR.

www.mightysounds.cz
www.myspace.com/mightysounds

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *