Nagrania

New York Ska-Jazz Ensemble – nowa płyta już w czerwcu

Znany już polskim fanom zespół New York Ska-Jazz Ensemble szykuje się do wydania w czerwcu nowej płyty "Step forward". Materiał został nagrany w brooklyńskim HardLuck Studios w początkach 2008 roku. W wiosennych "live sessions" oprócz regularnych członków zespołu uczestniczyli niezwykle ciekawi goście, między innymi Val Douglas i Kevin Batchelor (basista i trębacz The Skatalites), uzupełniając "Rocksteady Freddy'ego" Reiter'a na saksofonie i flecie, Alberto Tarin'a na gitarze, Yao Dinizulu na perkusji, Earl'a Appleton'a na klawiszach i Mark'a Paquin'a na puzonie.

Kontynuuj czytanie ▾

Jak zapowiadają producenci, ma być to jeden z najlepszych albumów NYSJE, będący stylistyczną kontynuacją ich dotychczasowych dokonań. Znajdziemy tu więc mieszankę jazzu z tradycyjnym ska, rocksteady i reggae, ale również elementy funku, rock 'n' rolla, bluesa czy nawet latino. Taki muzyczny mix zawsze wyróżniał grupę spośród innych wykonawców, a teraz zgodnie z zapewnieniami autorów, z podwójną siłą zaatakuje uszy i dusze słuchaczy.

Biorąc pod uwagę wygórowany poziom dotychczasowych albumów NYSJE i niezwykłą energię jaką wykazują się na koncertach, zapowiada się prawdziwa petarda. Mało tego zespół już w sierpniu ponownie zawita do Polski, tym razem do Zielonej Góry gdzie zagra w ramach „Róże Jazz Festival”, gdzie promować będzie materiał pochodzący właśnie z nowej płyty.

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *