ArtyściKoncerty

Specials are back!

Plotki, domysły, podejrzenia... już nie. Come back The Specials ostatecznie nabrał realnego kształtu. Po (według wszelkich relacji) rewelacyjnym występie reaktywacyjnym na tegorocznym Bestival, zespół ogłosił wczoraj daty kolejnych koncertów. Trasa odbędzie się już wiosną 2009, z okazji trzydziestej rocznicy przerywanego istnienia zespołu.

Kontynuuj czytanie ▾

Zaszczytu goszczenia legendy 2Tone z Coventry dostąpi sześć brytyjskich miast: Newcastle, Sheffield, Birmingham, Glasgow, Manchester i Londyn, między 22 kwietnia, a 7 maja. Bilety w sprzedaży dostępne będą już od 11 grudnia, więc jeśli ktoś poważnie myśli o zobaczeniu Specialsów live, wobec olbrzymiego zainteresowania tym wydarzeniem na wyspach, zdecydowanie musi trzymać rękę na pulsie.

Wszystko wskazuje na to, że w składzie zabraknie Jerry’ego Dammers’a, chociaż jak podkreśla w ostatnim wywiadzie dla NME (New Musical Express) Terry Hall „Drzwi pozostają dla niego otwarte”. W perspektywie wszelkich nagromadzonych przez lata animozji jest raczej mało prawdopodobne, żeby zdecydował się dołączyć do zespołu. Powątpiewa w to również znany dziennikarz muzyczny, blisko związany ze Specialsami, Pete Chambers. Nie zmienia to jednak faktu, że miło by było zobaczyć na scenie siedmioosobowy komplet. Tymczasem swój udział w projekcie definitywnie potwierdzili Terry Hall, Neville Staple, Sir Horace Gentleman, Roddy Radiation, Lynval Golding i John Bradbury.

Warto zaznaczyć, że będą to pierwsze oficjalne występy zespołu od 1981 roku, jeśli nie liczyć do końca trzymanego w tajemnicy koncertu na Bestivalu. Tam jednak pojawili się pod szyldem Terry Hall and Friends. Wobec nieobecności Dammers’a w całym przedsięwzięciu nie jest całkiem jasne jakie teraz będzie nazewnictwo, jednak wiele pozwala sądzić, że panowie zostaną przy oryginalnej nazwie, a więc i ten problem musiał jakoś zostać rozwiązany.

30 rocznica wydaje się być doskonałą okazją by przypomnieć publiczności od czego zaczęła się era 2Tone, a tym którym nie było dane uczestniczyć w tamtych wydarzeniach, pozwolić również poczuć się częścią historii. Ja już wiem gdzie spędzę początek maja, a poniżej, dla wszystkich zainteresowanych, bardziej szczegółowe dane dotyczące koncertów.

Wobec olbrzymiego zainteresowania i faktu, że bilety na część zaplanowanych imprez wyprzedały się w ciągu pierwszej godziny sprzedaży on-line, trasa została rozszerzona o kilka dodatkowych koncertów, pełna lista poniżej:

22.04 Newcastle, Academy
23.04 Sheffield, Academy
25.04 Birmingham, Academy
26.04 Birmingham, Academy
28.04 Glasgow, Academy
29.04 Glasgow, Academy
03.05 Manchester, Apollo
04.05 Manchester, Apollo
06.05 Londyn, Brixton Academy
07.05 Londyn, Brixton Academy
08.05 Londyn, Brixton Academy
11.05 Londyn, Brixton Academy
12.05 Londyn, Brixton Academy
13.05 Coventry, Ricoh Arena

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *