Nowy label

Badasonic Records – belgijska wytwórnia, którą warto mieć na oku

Kiedy chcesz wydać płytę, która dla jednych jest zbyt soulowa, a inni słyszą w niej za dużo reggae, nie masz zbyt wielu opcji. Możesz zrezygnować i przestawić się na black metal, spróbować metody DIY albo założyć własną wytwórnię. Twórcy Badasonic Records zdecydowali się na ten trzeci wariant.

Kontynuuj czytanie ▾
Badasonic Records record releases

Ojcowie założyciele belgijskiej wytwórni Badasonic Records to Nico Leonard (Reggae Workers Of The World, The Badasonics, Moon Invaders) i Brieuc Labiouse. Wydają głównie ska, rocksteady, reggae i soul, ale nie chcą zamykać swojej działalności w sztywnych ramach.

Badasonic Records singles covers

Historia Badasonic Records

Płyta, której nikt nie chciał wydać i od której wszystko się zaczęło to debiut Caz Gardiner. Pochodząca z Waszyngtonu wokalistka nagrała go z  zespołem na stałe związanym z wytwórnią – The Badasonics. W jego składzie znaleźli się członkowie Moon Invaders i Caroloregians. Muzycy mają w planach współprace z różnymi wokalistami, chociażby z Jessem Wagnerem z The Aggrolites (czekam na ten krążek z niecierpliwością od zeszłorocznego, świetnego koncertu na festiwalu Freedom Sounds).

Badasonic Records wydaje też płyty zaprzyjaźnionych artystów. Pierwszym długograjem w katalogu jest drugi album Reggae Workers Of The World, „R.W.W. II”. Znajdziecie tam także siódemkę „Burrulero” Davida Hillyarda i Rocksteady Seven.

Katalog Badasonic Records

Do tej pory pod szyldem Badasonic Records ukazały się trzy długogrające płyty: wspomniane już nagrania Caz Gardiner i Reggae Workers Of The World oraz świeżynka ze stycznia – winylowe wydanie albumu „In America” Victora Rice’a, który po raz pierwszy ukazał się w 2003 roku.

A few words from the Boss!

Opublikowany przez Badasonic Records Wtorek, 28 stycznia 2020

 

W katalogu wytwórni znajdziecie też kilka krótkich wydawnictwEP-ki Davida Hillyarda i The Mooks (to projekt Vica Ruggiero z The Slackers i Simona Chardiet) oraz single Caz Gardiner, R.W.W., The Slackers i Crazy Baldhead. Ten ostatni zespół wydaje w Badasonic Records swój kolejny krążek. „Go Oasis” ukaże się 20 marca i ma być powrotem muzyków do brzmień ska. W zapowiadającym to wydawnictwo utworze „Wait For The Night” usłyszycie Maddie Ruthless, wokalistkę nowojorskiej kapeli The Far East.

Jeszcze w lutym światło dzienne ujrzy płyta „Fire Crackers”, czyli drugi krążek Pyrotechnist – dubowego projektu Nico i gitarzysty Moon Invaders, Pierre’a Haegeli.

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *