Festiwal

Znamy skład Freedom Sounds 2020 – FESTIWAL PRZEŁOŻONY

W związku z pandemią koronawirusa COVID-19 i restrykcjami dotyczącymi publicznych wydarzeń, organizatorzy koncertów i festiwali odwołują je lub przekładają. W tej drugiej sytuacji znalazł się Freedom Sounds Festival, zaplanowany na koniec kwietnia w Kolonii. Organizatorzy ustalili nową datę - 4/5 września. Pierwsze ogłoszone kapela to The Bluebeaters i Kalles Kaviar. O nowym składzie imprezy poinformujemy Was jak tylko zostanie potwierdzony.

Kontynuuj czytanie ▾
fdxghcvjb

Organizatorzy jednego z naszych ulubionych festiwali odsłonili już wszystkie karty. Powodów, dla których warto wybrać się wiosną przyszłego roku do Kolonii, jest aż nadto. Przeczytajcie, kto zagra na 8. edycji Freedom Sounds.

Kiedy kilka lat temu rozmawialiśmy z Peterem Clemmem, pomysłodawcą Freedom Sounds, mówił nam, że niespecjalnie mu zależy na powiększaniu tego wydarzenia. Koncerty odbywały się wtedy w klubie Gebäude 9, który może pomieścić około 500 osób. Kameralna atmosfera, znajome twarze wśród publiczności i artyści na wyciągnięcie ręki – to miało swój urok. Ale potencjału festiwalu chyba nie dało się ograniczać.

W tym roku, ze względu na rozbudowę okolic Gebäude 9, Freedom Sounds przeniósł się do większego miejsca, Essigfabrik. Myślałam, że tylko tymczasowo, ale okazało się, że odbędzie się tam także kolejna edycja imprezy. I choć od kiedy pamiętam skład tego festiwalu zawsze był solidny, to wydaje mi się, że zmiana miejsca ma na niego pewien wpływ.

Skład Freedom Sounds 2020

Kto zagra na Freedom Sounds w przyszłym roku? The Skatalites chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Za to możemy pobawić się w zgadywanie, kto wystąpi z nimi gościnnie. Potencjał jest spory. Tego samego dnia na scenie zobaczymy też Keitha & Texa (którzy dwa lata temu opowiedzieli mi o swojej ostatniej płycie) i Rudy’ego Millsa, którzy, mam nadzieję, zaśpiewają też coś we trzech. Wokalistów będą wspierać świetni The Steadytones.

Cieszy mnie powrót do Kolonii The Void Union, którzy na zeszłorocznej edycji niemal roznieśli mniejszą salę koncertową. Ciekawe, czy w tym roku wystąpią na większej scenie (i czy w tej sytuacji poradzą sobie równie dobrze). Kolejny raz na Freedom Sounds, choć po nieco dłuższej przerwie, zagra Victor Rice Septet. Ich koncert sprzed dwóch lat wspominam bardzo dobrze. The Uppertones to też zespół, którego zawsze chętnie słucham. Na Gdańsk Ska Jamboree byli w świetnej formie, a w przyszłym roku będą promować swoją nową płytę.

plakat festiwalu Freedom Sounds 2020

Organizatorzy Freedom Sounds Festival nie skupiają się tylko na klasycznych brzmieniach. Co roku dorzucają do składu kapele soulowe (tym razem z Bordeaux przyjedzie Alexis Evans) i dubowe. Jedną z głównych gwiazd festiwalu jest brytyjski Dreadzone. Ciekawie zapowiada się też specjalny projekt Dub With A Difference, wymyślony przez The Magic Touch – ska, rocksteady, reggae i kwartet smyczkowy podlane dubowym sosem, a do tego gościnny występ Earla 16. Dużo wrażeń! Wisienką na torcie będzie koncert jednego z najbardziej znanych jamajskich wokalistów, Horace’a Andy’ego, który wystąpi z The Dub Asante Band. Jeśli dodamy do tego eklektycznych The Skints, to chyba nikt nie wyjdzie z festiwalu niezadowolony.

Freedom Sounds – informacje organizacyjne

Freedom Sounds potrwa od 24 do 25 kwietnia 2020 roku. Festiwal odbywa się w Kolonii, w budynkach dawnej fabryki octu – Essigfabrik. Bilet weekendowy kosztuje 52€, a jednodniowy 32€. Studenci i młodzież mają zniżki, a dzieci do 12. roku życia wchodzą na imprezę za darmo. Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie internetowej festiwalu.

Rudemaker patronuje facebookowej grupie Polacy na Freedom Sounds. Dołączajcie i planujcie razem z nami wiosenną wycieczkę do Niemiec.

Freedom Sounds Christmas Ball #3

Jeśli już przebieracie nogami na myśl o festiwalu, a kwiecień to termin zbyt odległy, sprawdźcie, co dzieje się w Kolonii w najbliższy weekend. Już po raz trzeci organizatorzy Freedom Sounds zapraszają na reggae’ową imprezę świąteczną. W tym roku na Freedom Sounds Christmas Ball dominuje brzmienie brytyjskie. Zagrają: Resonators, The Hempolics i Smiley & The Underclass. Gospodarzy będzie reprezentować power popowy zespół Oleka Monday.

plakat Christmas Freedom Sounds Ball

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *