Koncerty

Non Stop Ska Weekend

Trzeci weekend maja w Warszawie zapowiada się jako prawdziwa sensacja, jakiej dawno u nas nie było. Trzy dni, sześć muzycznych ekip, cztery miejsca i jedna misja... SKA! Warszawscy muzycy w zarówno znanych jak i zupełnie świeżych składach i gość z zagranicy, czyli nikt inny jak sami Kingston Kitchen z Dr. Ring Dingiem na czele. Piątek, sobota i niedziela pod hasłem "NON STOP SKA WEEKEND", po brzegi wypełnione brzmieniami prosto z Jamajki.

Kontynuuj czytanie ▾


Już pierwsza, piątkowa porcja atrakcji jest prawdziwie imponująca. Warszawski klub CDQ będzie gościem wspomnianych Kingston Kitchen. W ramach supportu natomiast, pocisk dużego kalibru, a zarazem prawdziwy ewenement na polskiej scenie, czyli pierwszy rodzimy ska-band o składzie w pełni (no prawie w pełni) damskim – Banda de Chicas. Rozkręceniem afterparty zajmie się tradycyjnie Bigger Boss.

W sobotni wieczór z całą pewnością warto zjawić się w Kawiarni Nowy Świat (skrzyżowanie Nowego Światu i Świętokrzyskiej), szczególnie że na pewno mało kto słyszał o wschodzących gwiazdach jakie tam zagrają. Upbeat Quartet to nowa jamajska siła na polskiej scenie. Oni pokażą Ci co to Ska, Soul, Jazz i Reggae. Od nich dowiesz się wszystkiego, co chciałbyś wiedzieć o karaibskiej rytmice! Dionizyjski dynamit i apolińskie doświadczenie. Szacunek dla tradycji oraz permanentne poszukiwanie nowego. Hot Jamaican Mixture! Ugryź to!

Upbeat Quartet to:
Paweł Biedrzycki
bezbłędnie kreacyjny gitarzysta, wyznawca kultu jamajskiego pulsu, ex Celuloid

Reda Haddad
inkarnacja Louisa Jordana, wierny fan Laurela Aitkena i The Skatalites, ex deSka i Skadyktator Orchestra

Janusz Rutkowski
wszechutalentowany basista, filar The Bartenders

Bartek Szemis
zsynchronizowany z rytmem świata perkusista, ex Fela Kuti Band, Stage Of Unity, Habakuk

Jeżeli w sobotę będziesz w stolicy, Kawiarnia Nowy Świat i Upbeat Quartet to pozycja absolutnie obowiązkowa!

Niedziela już od godziny trzynastej upływać będzie w skocznym rytmie ska. Najpierw Scena pod Kawiarnią Lente (ul. Kubusia Puchatka, obok Nowego Światu) gościć będzie drugą odsłonę Upbeat Quartet razem z zaproszonymi specjalnie na tę okazję gośćmi. Później, od godziny 20 NON STOP SKA WEEKEND kontynuowany będzie w Centralnym Basenie Artystycznym, gdzie gwiazdami wieczoru będą Banda de Chicas z nieodłącznym Januszem Rutkowskim i gościnnym Skadyktatorem oraz muzycy z najlepszego ska-jazzowego składu w okolicy, a więc The Bartenders. Wielce prawdopodobne, że znów nie zabraknie też Upbeat Quartetu, a jak zapewniają organizatorzy będą też inne niespodzianki!

Dyskusja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *